Wyszukaj na naszej stronie:

Szkolne wakacje

SZKOLNE WAKACJE 😏😏

Wymiana polsko-niemiecka w Ostritz z młodzieżą z Werner-von-Siemens-Schule z Hanoweru
Dzień 1
Przybycie do Międzynarodowego Centrum Spotkań st. Marienthal w Niemczech
Spotkanie z grupą niemiecką
Wieczorne gry integracyjne "Budujemy wieżę"
Wieczorny spacer po Ostritz
"Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży"


Dzień 2
Zwiedzanie Zespołu Klasztornego St. Marienthal
Szkolenie "Detektyw energii":
Stara i nowa elektrownia wodna, Stacja uzdatniania wody
Ochłoda w basenie Mewa
Wieczór polski i wieczorne bansy
Dzień 3
Wycieczka do Görlitz i Zgorzelca
Wieczór niemiecki
Zabawy z dzieciństwa
Dzień 4
Ekologiczna ścieżka edukacyjna
Basenowa ochłoda z taboo i kartami w tle
Warsztaty artystyczne "zebra na 
28 czerwca 2019"
Dzień 5
Pożegnanie, powrót do Polski
Pożegnanie z Jaschą pamiątkę"

Nasi w Rosji


"Historio Nauczycielko, czegoś nas nauczyła" - to nazwa projektu, który realizujemy w ramach „Polsko-Rosyjskiej Wymiany Młodzieży 2019” Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.
Od 30 czerwca do 10 lipca trwała pierwsza część wymiany, która miała miejsce w Nowosybirsku i pełnym uroku, ukrytym w środku syberyjskiego sosnowego lasu Szarapie. Ze strony polskiej brało w niej udział 10 młodych ludzi - Patrycja, Ala, Asia, Dominik, Marysia, Julia (uczniowie i absolwentki szkoły w Soli), Natalia (uczennica szkoły w Przybędzy) Rafał i Kuba (uczniowie LO w Milowce), Maciek (student). Spotkali się oni w Rosji z uczniami renomowanego Gimnazjum z Nowosybirska. Oprócz wspólnego spędzania czasu, integracji, poznawaniu kultury polskiej i rosyjskiej, na celu mieli przede wszystkim analizę arcytrudnego tematu - czy jesteśmy zdolni do wyciągnięcia nauki płynącej z historii, a szczególnie z historycznych stosunków polsko-rosyjskich. Czy potrafimy? Temat będzie kontynuowany we wrześniu (5-13.09.2019), kiedy to Rosjanie odwiedzą nasze piękne Beskidy.


Nasi u Bratanków.... 


CUTE (Cooperate, Understand, Tolerate, Empower) właśnie pod taką nazwą było nam dane realizować niezwykły projekt międzynarodowy sfinansowany dzięki programowi "Erasmus+". Przepiękne okolice parku narodowego Hortobágy były miejscem owocnej współpracy między młodzieżą z czterech państw: Węgier, Rumuni, Macedon i Polski. Poprzez mnogość aktywności grupowych takich jak wolontariat w szpitalu dla ptaków czy nawigacja łodzią na rwącej rzece poznawaliśmy i udoskonalaliśmy wartości współpracy na wszystkich płaszczyznach. Dodatkowo poprzez wieczorki międzynarodowe poznaliśmy kuchnie jak i zwyczaje poszczególnych państw. Pobyt w przepięknym zakątku Węgier był niezapomnianym przeżyciem, z którego wyciągaliśmy wiele i wiele jesteśmy w stanie przekazać.


Wakacyjne warsztaty teatralne